Bitcoin Madencileri Ekran Kartı Krizine Neden Oldu! İşte Detaylar…

0 20

Kripto Para birimi olan Bitcoin son zamanlarda 50 bin Doları aşması ile Bitcoin madencilerini harekete geçirerek piyasadaki ekran kartlarına yönelerek global stokları tüketti. Ekran kartları sayesinde görüntünün bilgisayar ekranına yansıtılması için kullanılan ekran kartları ayrıca kripto para maden içinde dünya çapında sıklıkla kullanılmakta. Bitcoin ve birkaç alt coin’nin yükselmesi ile ekran kartı krizine neden olundu. Bugünlerde Bitcoin madenciliği için gerekli olan ekran kartları karaborsada normal fiyatının 3 katı ücretlere satılmakta. Firmalardan gelen açıklamaya göre bu normale dönme sürecinin temmuz ve ağustos aylarını bulabileceği belirtiliyor.

 

Ekran Kartı Fiyatları 3 Katına Çıktı! 

İncehesap firmasından yapılan açıklamaya göre ekran kartı krizi nedeniyle alıcıların piyasada ekran kart bulamadıklarını söyledi. Ayrıca gelen ürünün kapış kapış satıldığını ve bu krizin ekim ayından bu tarafa ekran kartı fiyatlarını 3 kat etkilediğini belirtti. Buna bağlı olarak bilgisayar çeşitlerinin bile fiyat artışına sebep olduğu söyledi. 

bitcoin-nasıl-alınır?
bitcoin-nasıl-alınır?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de 500 Bin Ekran Kartı Satıldı! 

Dünya genelinde 60 Milyon ekran kartı satılırken Türkiye’de ise 500 Bin ekran kartı satılarak büyük bir rekora imza attı. Ekran kartlarının bu kadar satılması ile beraber ekran kartı üreticileri tarafından kripto para madencileri için yeni grafik kartları çıkarıldı.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.