Cristiano Ronaldo Juventus’tan Ayrılıyor mu?

0 63

Bugün Teknodetayi olarak Cristiano Ronaldo ve Juventus tan ayrılma ihtimali üzerine konuşacağız.

Bildiğiniz üzere Cristiano Ronaldo 10 Temmuz 2018 den itibaren kariyerini Juventus ta devam ettirmektedir. Çoğu kişi için süpriz bir ayrılık olsada Real Madrid den ayrılması bekleniyordu. 120m euro lara çıkan piyasa değeri şuan Manchester United kariyenin zirvesi olan 60m euroya düşmüştür. Değerini Real Madrid ile 2 ye katlayan Ronaldo bu başarısını başka bir ligde ve takımda göstermeye çalışmış ancak başaramamıştır. Piyasa değeri yarıya düşmüştür.

Sporting Lizbon kariyerinde ise : sadece 1 Portekiz süper kupa şampiyonluğu bulunmaktadır.

Manchester United ile : 2 sezon oyuncusu , 1 Premier league gol krallığı , 1 şampiyonlar ligi şampiyonluğu , 3 İngiliz şampiyonluğu , 1 İngiliz kupa şampiyonluğu , 2 İngiliz lig kupa. şampiyonu , 1 FIFA-KLUB-WELTMEİSTER , 2 İngiliz süper kupa şampiyonuluğu bulunmaktadır.

Real Madrid  kariyerinde:  2 kez yılın dünya futbolcusu , 3 kere  UEFA-Supercup-Sieger , 3 kere  FIFA-Klub-Weltmeister , 2 İspanyol  kupa şampiyonu , 2 İspanyol süper kupa şampiyonu , 2 İspanyol  şampiyonu , 4 şampiyonlar ligi şampiyonluğu , 2 sezonun oyuncusu , 3 kez  Uefa Avrupa en iyi oyuncusu , 2 yılın dünya futbolcusu ödüllerini almıştır.Gelelim Juventus kariyerine .Eskisi gibi olmasada burda da  başarıdan başarıya koşmuştur.Juventus kariyerinde : 2 İtalyan şampiyonluğu,  2 ITALİENİSCHER SUPERPOKALSİEGER şampiyonluğu , 1 sezonun en iyi oyuncusu başarılarına ulaşmıştır.

Gelelim milli takım ve kendi başarılarına 

10 kez Portekiz de yılın futbolcusu seçilmiştir. 5 kez Ballan D’or sahibi olmuştur. 1 milli takım Avrupa şampiyonluğu bulunmaktadır.

Şimdi ise Juventus dan ayrılma ihtimalini konuşalım: Juventus da istediği başarıları yakalayamayan Ronaldo yeni bir macera yaşamak için takımdan ayrılmayı düşünebilir.Juventus ile şampiyonlar ligi şampiyonu olmayı hedefleyen Ronaldo bu sene maalesef eski takım arkadaşı Pepe li Portaya son 16 da elenmiştir. Bu yüzden tekrar şampiyonluklar yaşayabileceği bir takıma gitmesi pekte olanaksız durmuyor. Bir diğer ihtimal ise emekli olması bu ihtimal her ne kadar olanaksız gibi dursa da ihtimaller arasındadır çünkü 36 yaşına gelmesi ve artık eski formundan uzak kalması bu ihtimalide güçlendiriyor. Bir diğer ve son ihtimal ise Juventus ta yoluna devam etmesi ve burda şampiyonluklar yaşamaya çalışmasıdır.

Peki ayrılsa hangi takıma gider ?

2 ihtimal çok yüksek ya Real Madrid yada Manchester United Real Madrid ihtimaline baktığımızda şunu görüyoruz cidden 2 taraf da eski günlerinden çok uzakta. Bunu Real Madrid futbolcuları da farkında ve dile getirmektedir. Yönetim tarafı ise sıcak baktığı pek söylenemez çünkü yeni ve genç yıldızlara yönelmektedirler bunlara Mbappé Haaland gibi. Bu yüzden Ronaldo ihtimali uzak duruyor.

Manchester United ihtimali ne baktığımızda ise bu da pek ihtimal gözükmüyor. Lionel Messi nin Manchester City gitmesi halinde ise çok güçlenmektedir. Yaşı 36 olduğu halde hala yeteneğini koruyan Ronaldo Messi rekabetini Premier League de de izleyebilme şansını yakalamış olurduk. Yönetimden bir ses çıkmaması ve gündem de olmaması bu ihtimalide dediğimiz gibi zora sokuyor

Juventus Ayrılığa izin Verecek mi? 

Juventus tarafı ayrılığa sıcak bakıyor aldıkları fiyata yani 100 milyon euro veren Ronaldo’yu alır demek istiyorlar bu yüzdende Real Madrid ihtimali daha da zora giriyor çünkü Mbappé ve Haaland için para ayırıyorlar ve Ronaldo ya o parayı vermeleri zor duruyor. Neler olacağını hep beraber izleyip göreceğiz ama bizim tarafımız Manchester, orda tekrar Messi ve Ronaldo rekabetini görmeyi her futbol sever gibi bizlerde isteriz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.