Google Chrome Nasıl Güncellenir?

0 18

Chrome, dünyanın en popüler web tarayıcısıdır ve Google, hem güvenlik hem de yeni özellikler için düzenli olarak güncellemeler sağlar.

Yeni sürümler sorunları düzeltir ve onlarla birlikte yeni yetenekler getirir. Bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda Chrome’un en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanın hızlı ve kolay yolunu gösteriyoruz.

Android’de Google Chrome nasıl güncellenir?

Android cihazınızda büyük olasılıkla otomatik uygulama güncellemelerini etkinleştirdiyseniz, Chrome herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendisini güncel tutacaktır. Ancak, herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

Android telefonunuzda Play Store uygulamasını açın. Sol üst köşede üç satır göreceksiniz. , Buna dokunun, ardından Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin . Güncellemeler sekmesi vurgulanmalıdır ve altında mevcut olan tüm uygulamaların bir listesi olacaktır. Öyleyse, aralarında ilerleyin ve Chrome’un listede olup olmadığına bakın. Öyleyse, yanındaki Güncelle düğmesine dokunun ve Android gerisini halledecektir.

PC’de Chrome nasıl güncellenir?

Windows PC’lerde, Mac’lerde ve Chromebook’larda Chrome genellikle uygulama her kapatıldığında ve yeniden başlatıldığında güncellenir, ancak bunu bir süredir yapmadıysanız, bunun olması gerektiğini söyleyen bir uyarı görebilirsiniz.

Kontrol etmek için, Chrome’un sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın ve Chrome’un güncellenmesi gerektiğini belirten bir mesaj olup olmadığına bakın. Google, güncellemenin ne kadar eski olduğunu belirtmek için bir renk şeması kullanır; Yeşil, yayınlanmasından bu yana yalnızca en fazla iki gün olduğunu gösterir; Turuncu, maksimum dört günü gösterirken, Kırmızı, güncellemenin en az bir haftadır kullanılabilir olduğunu gösterir.

Bir ileti varsa, tıklayın Güncelleme Google Chrome sonra Relaunch istendiğinde. Mesaj yoksa, bu en son sürümde olduğunuz anlamına gelir.

İPhone ve iPad’de Chrome nasıl güncellenir?

Yine, yukarıda listelenen tüm sürümlerde olduğu gibi, Chrome kendisini Apple cihazınızda güncel tutmalıdır. Yine de emin olmak için kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için App Store’u açın ve sağ üst köşedeki hesap profil resminize dokunun.

Kullanılabilir Güncellemeler bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın . Burada, indirilmeye hazır güncellemeleri olan tüm uygulamaları göreceksiniz. Listede Chrome varsa adının sağındaki Güncelle düğmesine dokunun; iOS, uygulamayı en son sürüme taşıyacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.