HES Maske Kodu Güncellemesi

0 27

Korona virüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı‘nın çıkarmış olduğu Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik getirildi. Sağlık konusunda bilgi almak ve yönlendirilmek açısından Sağlık Bakanlığının geliştirmekte olduğu bu programa her geçen gün yeni özellikler eklenerek yaşanabilecek salgın hastalıkları ve riskleri en aza indirmeyi amaçlıyorlar. “Uygulamadan tekrardan kısacası bahsetmek gerekirse Sağlık Bakanlığı tarafından halkımızı bilgilendirmek ve doğru şekilde yönlendirmek için geliştirilmekte olan bir uygulamadır. 

Getirilen yeni Maske kodu güncellenmesi ile kişilerin artık eczanelere giderek maske kodunu göstererek maske alabilmesine imkan sunuyor. Bu özellik sayesinde HES uygulaması daha da kullanışlı hale getiriyor.  

HES Geliştiriliyor 

İnsanlar HES uygulamasındaki harita üzerinden eczane, marketler ve duraklar gibi temel ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Ayrıca uygulamada enfekte veya izolasyon gibi riski bölgeleri harita üzerinde ayrıntılı şekilde görme imkanı sunuyor. Programı ücretsiz şekilde Adroid ve iOS üzerinden kolayca indirebilir ve sizde bu olanaklardan faydalanabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.