İngiltere Seyirciye İzin Verdi!

0 25

Covid-19  salgını çıktığında bu tarafa salgının gün geçtikçe vakaların artması nedeniyle birçok ülke bu durumu yavaşlatmak amacıyla tedbirler almaya başladı. Bunların arasında en çok vaka artışlarına neden olabilecek olan futbol maçlarına dünya genelinde bazı tedbirler getirildi. Bu tedbirler kapsamında futbol maçlarının seyircisiz olarak oynanacağı kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde İngiltere bu tedbir şartlarını genişleterek izin verdi.

Tottenham – Manchester City İngiltere lig kupası (Caraboa) final maçı için 8 bin taraftara izin verdi. Pilot uygulama olacak olan maçta denemenin ardından yetkililer sezonun geri kalanı için karar verecek. Final maçı 25 Nisan 18.00 da oynanacak. Bu sezon karşılaştıkları 2 maçta 1 er galibiyetleri var. Corona virüsün mutasyona uğradı İngiltere de ne kadar doğru bir karar olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.

Türkiye’de Denendi

Türkiye de oynan Fenerbahçe Galatasaray derbisinde aşı olan 150 sağlık çalışanı localara kabul edilmiş ancak yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle bir daha maça seyirci alınmamıştı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.