İPhone’u Web Kamerası Olarak Kullanma

0 15

Web kamerası pazarı son birkaç yılda küçülmeye başladı, ancak bu, devam eden pandeminin ortasında sanal toplantıların artmasıyla değişti. Artık web kameraları hayati bir kit parçası, ancak pahalı olmanın yanı sıra cihazınız ile bu sorunu oldukça kolay şekilde aşabilirsiniz.

Burada, iPhone’unuzu Mac veya PC’de web kamerası olarak nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz.

Mac’te iPhone’u web kamerası olarak kullanma

İPhone’unuzu bir web kamerasına dönüştüren pek çok uygulama var, ancak bugüne kadar gördüğümüz en iyisi, İngiliz şirketi Reincubate tarafından Camo. Uygulama iPhone’unuza ücretsiz olarak indirilebilir ve ihtiyacınız olan tek şey bir usb kablosu ve Mac’inizde yüklü bir muadil uygulama. Henüz bilgisayar desteği yok, ancak yapım aşamasında ve geliştirici ekibine göre çok yakında kullanıma sunulacak.

Neden Camo? Diğer uygulamaların çoğu temel web kamerası özelliklerine izin verirken, Camo, ince ayar yapabileceğiniz bir dizi gelişmiş video ayarıyla iPhone kameranızı tam potansiyeliyle kullanmanıza olanak tanır ve yalnızca ana sensörü değil, iPhone’unuzdaki herhangi bir kamerayı da kullanabilirsiniz.

Kısıtlamalarla da olsa kullanmak ücretsizdir. Tam deneyim için, Camo Pro size yıllık 34,99 £ / 39,99 ABD Doları tutarında satın alarak tam sürümü kullanabilirsiniz.  Zoom ve Google Meet’teki görüntülü görüşmeler veya OBS’de canlı yayın için web kamerası kalitenizi iyileştirme konusunda ciddiyseniz, yatırım yapmaya değer olabilir.

Bununla birlikte, iPhone’unuzu üst düzey bir web kamerasına dönüştürmek için Reincubate Camo’yu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. İPhone’unuza Reincubate Camo’yu indirin .
  2. Reincubate web sitesinden Mac’inize Camo Studio’yu indirin .
  3. Camo Studio uygulamasını açın.
  4. Camo Studio’yu kurmayı tamamlamak için Kur’a tıklayın.
  5. Camo uygulamasını açın ve iPhone’unuzu Lightning kablosuyla Mac’inize bağlayın, kablonun hem güç hem de veri aktarımını desteklediğinden emin olun (ideal olarak iPhone’unuzla birlikte gelen kablodur).
  6. İPhone kamera yayınınızın Camo Studio uygulamasında göründüğünü görmelisiniz.
  7. Tercih ettiğiniz görüntülü sohbeti / akış yazılımını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. Web kamerası açılır menüsünde, yeni bir seçenek görmelisiniz – Camo Studio – bunu iPhone’unuzu web kameranız olarak kullanmak için seçin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.