Laptop Bilgisayarların Temizliği Nasıl Yapılır

0 17

Dizüstü bilgisayarlar, modern hayatımızın neredeyse vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Birçok insanın iş için kullandığı cihazların yanı sıra çevrimiçi alışveriş, iletişim, TV izleme ve çok daha fazlası için popülerdirler.

Bununla birlikte, tüm bu düzenli etkileşim, kir ve kirin çok hızlı bir şekilde birikebileceği anlamına gelir ve çok geçmeden cihazınız bir bakteri sığınağıdır, araştırma gösteriyor ki klozet kapağından 400 kat daha kirli olabilir !

Muhtemelen bu durumdan kaçınmanın tek yolunu zaten biliyordunuz: düzenli temizlik. Cihazınızı nispeten kirsiz tutmak, durum kontrolden çıktığında çok büyük bir temizlikten kaçınmanızı sağlar ve kullanımı daha güvenli hale getirir.

Dizüstü bilgisayarınızı temizlemek için neye ihtiyacınız var

Dizüstü bilgisayarınızı etkili bir şekilde temizlemek için aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak. Bunların tümü yaygın olarak bulunur ve diğer cihazlarda da kullanılabilir:

  • Mikrofiber bezler – binlerce küçük elyaftan oluşan bu, ekranınızı temizlemenin ve bakterileri yok etmenin en etkili yoludur.
  • Pamuklu çubuklar – tuşlar veya hoparlör ızgarası gibi ulaşılması zor yerleri temizlemenizi sağlar
  • İzopropil alkol – genellikle sprey halinde gelir ve önemli ölçüde iç kısımlara zarar vermez. % 90 veya daha fazla bir konsantrasyon arayın.
  • Basınçlı hava – iç kısımlardaki kalıntıları dışarı üflemenin en etkili yolu.

Dizüstü bilgisayarınızı nasıl temizlersiniz

İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, dizüstü bilgisayarınızı en etkili şekilde temizlemek için atmanız gereken adımlar burada verilmiştir.

En hızlı farkı fark edeceğiniz alan olsa da, cihazınızın dışına dikkatle yaklaşmanız önemlidir:

  1. Alkolle biraz su karıştırın ve mikrofiber bir beze uygulayın, nemli olduğundan ancak ıslanmamasını sağlayın
  2. Tam kapsama alanı sağlamak için ekranı dairesel hareketlerle nazikçe silin
  3. Klavye için ayrı bir bez kullanın, ancak herhangi bir bileşene zarar vermekten kaçınmak için ekstra nazik olun
  4. Ayrı tuşlar gibi ulaşılması zor yerler için alkole bir pamuklu çubuk batırın
  5. Dizüstü bilgisayarınızın ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, gözle görülür bir gelişme görene kadar 1-4 arası adımları tekrarlayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.