Sevgilinizin En Yakın Kız Arkadaşı

0 8

Birçoğunuzun sadece başlığı okumakla bile nasıl gerildiğini tahmin edebiliyoruz. Özellikle son zamanlarda, günümüz ilişkilerinde her türlü durumun, entrikaların yaşanabildiği gerçeği göz önünde olduğundan, bu tür ‘’arkadaş’’ meseleleri insanın gözüne batmasın da ne olsun? Hele ki kaç çeşit, kaç karakterde olabilen insanlar mevcutken? İşte tam da bu yüzden sevgilinin en yakın kız arkadaşı zincirleme isim tamlamasındaki o ‘’en yakın ve ‘’kız arkadaş’’ ibareleri eminiz ki tüm kadınları endişelendirmektedir. Öyleyse öncelikle kötüden başlayalım anlatmaya.

Sevgilinizin Vereceği Tepkiler

Siz tüm iyi niyetinizi takınırsınız ve bu hanımla dost olma yoluna gidersiniz. Ancak karşınızdaki ‘’kız arkadaş’’ nedendir bilinmez, sevgilinize epey samimi tavırlar, sevgi gösterilerinde bulunur. Tabi ki bu duruma bir anlam vermek zorunda değilsiniz, yani evet belki gerçekten de bu şekil bir arkadaşlığı benimsemiş olabilirler belki ancak ne olursa olsun, ilk defa tanışacağınız insanın sevgilinize bu tavırlar içinde olması, ister istemez bu hanım hakkında sert ve kati düşünceler içinde olmanıza sebep olacaktır.

Hatta ve hatta bu şekildeki davranışlar sürdürüldüğü takdirde sevgilinizle ciddi kavgalara varan olaylara kadar ilerleyecektir. Ancak ne olursa olsun olayları ‘’ya o ya da ben’’ durumuna getirmeyin. Büyük ölçüde zararlı çıkan siz olursunuz. Çünkü sevgilinizin en yakın kız arkadaşı ile uzun bir süreç geçirmiş olacağı için, hayatından çıkarmayı ona yapılacak bir haksızlık olarak görür. Velev ki bir de bu hanım sizin hakkınızda yorum yapmayan ve melek sıfatında tavırlar takınıyorsa, öyle olmadığını bilseniz bile sizi ciddiye alan olmaz. O; anlayışlı, iyi, cici sıfatlarını alırken, huysuz, abartan ve durduk yere kıskançlık yaratan sıfatlarını da siz alırsınız.

Ancak tabi ki sevgilinizin en yakın kız arkadaşı hep kötü olmak zorunda diye bir durum da yoktur. Son derece dünya tatlısı, hem size hem de sevgilinize aynı samimiyeti gösteren, sizin onun hayatına dahil olmanızla beraber, yapması gerekenleri yapan kız arkadaşlar hala mevcut bu dünyada. Zaten arkadaş kavramı, her ne cinsiyette olursa olsun arkadaşının hayatını kolaylaştırıp, mutluluğunu paylaşmayı isteyen kişiler için kullanılır. Ki durum böyle olduktan sonra kendisiyle iyi anlaşmamanız için hiçbir sebep ya da engel olmayacaktır. Bunların tam tersi bir durumla karşılaştığınızda işin perde arkasını araştırmak ya da endişelenmek sizin hakkınızdır. Umutsuzluğa kapılmayın, bir gün elbet iyiliğinizin karşılığını görecek ve söylediklerinizde haklı çıkacağınız durumlar yaşayacaksınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.