Ucuz 2.el Alınabilecek Telefon Özellikleri

6 81

Günümüzde cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Bununla beraber cep telefonları büyük talep görüyor. Bu talepler doğrultusunda telefon fiyatları da cep yakmaya başladı.  Teknoloji Detayı ekibi. Bugün sizlere 2.el telefon özellikleri hakkında detaylı bilgi verdik. 

Biliyorsunuz ki sıfır telefon piyasası baya pahalı. Bu nedenle çoğu kişi 2.ele veya taksite yönelmekte. Ama bizim bugün ki konumuz 2.el piyasası örneğin düşük telefonlardan başlayalım 8gb hafızalı 1 veya 1.5 gb ram li telefonlar var bunların piyasası 150 200 lira civaradır. Ekranda bir kırık veya hasar varsa başka birşey de örneğin kamerada mikrofon hoparlör arızası gibi o zaman fiyat 150 100 lira civarına düşebilir. Eğer 16 gb ve 1.5 ila 2 ram gibi telefonlar 250 ila 300 liradan alıcı bulabilir. Ekran kırığı kamera mikrofon hoparlör gibi sıkıntılar olursa 200 ila 150 lira arası bir fiyata alınabilir.32gb ve 2 ila 3 ram li telefonlara geldiğimizde ise fiyatı  500,600 lirayı bulabilir bunda da gene bahsettiğimiz arızalar varsa eğer 400 liraya düşebilir ancak 3 ram ise 2 ram varsa 350 bile olabilir belki  o zamanki duruma bağlı olabilir. Gelelim şimdi 2. el piyasamızın sonuna 64gb hafıza ve 3 ila 4 hatta 6 ram telefonlara bu telefonlar genelde kutusu ile satılır ve sigortası vardır eğer böyle bir telefon almak isterseniz 2. elinden bahsediyorum fazla yanaşmayın bazı satıcılar nakit para kazanmak için 3500 TL gibi fiyatlara taksitli telefon alıyorlar ve 1800 2000 civarı peşine satılır sonuçta alan kazanıyor ama satıcı faturaları ödemezse eğer sıkıntı çıkabilir. Aslında size pek bir  zararı olmaz telefon başkasının üstüne olduğu için ama genelde uğraşmamak lazım tabiki de.

 

Bugünkü yazımızdan bu  kadar eğer daha detaylı yazılar istiyorsanız yorum olarak belirtebilirsiniz okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

 

 

6 Yorumlar
 1. Fatma diyor

  Bilgi için çok teşekkürler devamını bekliyoruz.

  1. İzzet Emir Önal diyor

   çok sağol kardeşim inşallah devamı da gelecek eğer istediğin bir konu olursa onun üzerine de makale olabilir 🙂

 2. Turgut diyor

  Ilginç ve faydalı bir yazı

  1. İzzet Emir Önal diyor

   çok sağol kardeşim inşallah devamı da gelecek eğer istediğin bir konu olursa onun üzerine de makale olabilir 🙂

 3. Berkay diyor

  Çok yararli bilgi Olmuş Elinize sağlik

  1. İzzet Emir Önal diyor

   çok teşekkür ederiz 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.