Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi

0 8

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) tamamen web sitesi trafiğinin kalitesini ve ziyaretçisini artırmakla ilgilidir. Web sitenizin sıralamasının yüksek olması için yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda uzmanlaşmak için zaman ayırmanız önemlidir.

SEO teknikleri her zaman değişse de, zaman içinde aynı kalacak bazı temel şeyler vardır.

SEO’nun temelde iki ana disiplini vardır: teknik SEO ve içerik SEO – ikisi de eşit derecede değerlidir. Ve bazı işletmeler daha çok arama kaynaklı içeriğe güvenirken, e-ticaret siteleri gibi diğerleri de her geçen gün daha çok içerik sitelerine benziyor ve sadece alışveriş yapmak için değil, incelemeleri okumak, tavsiye almak ve sektör haberlerinden haberdar olmak için bir yer sunuyor. .

Sitenizin Trafiğini Takip Edin

Herhangi bir SEO kampanyasına başlamadan önce, sonuçları ölçmek için bir yol belirlemeniz ve ayrıca ziyaretçi verilerinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanız gerekir.

Google Analytics ve Google’ın Arama Konsolu gibi analiz araçları için izleme eklemek nispeten basittir ve bunlardan elde edilen bilgiler, içerik oluşturabileceğiniz ve sitenizi ziyaretçilerinize göre uyarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sitenize entegre analiz araçlarına sahip olmak, trafikteki ani düşüşleri tespit etmek için de çok önemlidir. Örneğin, Google algoritmasını güncellediğinde veya hatta değiştirdiğinde, sitenizin nasıl etkilendiğini değerlendirebilirsiniz.

Doğru anahtar kelimeleri seçin

SEO’nun en iyi uygulamaları değişti ve anahtar kelimelerle olan ilişkisinde ustalaşmak zor.

Sitelerinizdeki blog gönderileri ve makaleler, söz konusu anahtar kelime için sıralama elde etmek için yazılmış her hikaye ile anahtar kelimeler içermelidir. Bununla birlikte, tek tek anahtar kelimeler önemli olsa da, makaleler anahtar kelimenin farklı yinelemelerini de içermelidir. Bu, sitenizin tek bir anahtar kelimeyi değil, kapsayıcı konuları hedeflediği anlamına gelir.

Hedeflemeyi planladığınız anahtar kelimelerin, temel okuyucularınızın ilgi alanlarına uyan bir şey olduğundan emin olun. Bir anahtar kelime konusunu sırf hacmi yüksek olduğu için seçmek kötü bir şey değildir, ancak siteler muhtemelen aşırı doygun olacaklarından ve rekabet gerçekten rekabet edemeyecek kadar yüksek olacağından en çok vuranların peşine düşme konusunda bilinçli olmalıdır.

Popüler arama terimleri tarafından kandırılmamaya çalışın. Açıkçası, tatlı nokta düşük rekabet ve yüksek hacimdir, ancak düşük rekabete ve orta hacimli bir anahtar kelimeye karar vermek sizi Google’daki sıralamalarda üst sıralara çıkarabilir ve arama hacmi daha düşükken, sitenizi ziyaret etme olasılığı çok daha yüksek, bu nedenle net ziyaretler bu anda daha yüksek olmalıdır.

Doğal dilde yazın ve başlıkları kısa tutun

Siteniz blog gönderileri ve makaleler içeriyorsa, başlıklar iyi bir SEO için çok önemlidir. Birisinin Google’da nasıl arayacağını yansıtmak için başlıklarınızı yazmaya çalışın. Ama yine de mantıklı olduklarından emin olun!

Başlıklar da olabildiğince kısa olmalıdır. Mümkünse, ana başlıkta 70’den az karakter hedefleyin, ancak bunları sosyal medyada yayınlarsanız, bu ayrı kanallar için başlığı ayarlayabilirsiniz.

Bağlantılar çok önemlidir

Çevrimiçi içeriğinizi optimize etmeye yardımcı olmak için makaleleriniz / blog yazılarınız boyunca ilgili iç ve dış içeriğe bağlantı vermelisiniz. Sitenizdeki mevcut içerik arasında bağlantı kurmalı ve güvenilir harici içeriğe bağlantı vermelisiniz çünkü bu, Google ile güvenilirlik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ziyaretçilerin hangi kelimeleri aradığını öğrenin

Bildiğiniz gibi izleme eklemek, SEO’nun en iyi uygulamalarında önemli bir adımdır ve çevrimiçi teklifinizi artıracak bir araç da Google Arama Konsoludur. Entegre edildikten sonra, sitenize tam olarak hangi arama sorgularının ziyaretçileri getirdiğini gösterecektir. Ardından, izleyicilerinizi neyin yönlendirdiğini ve geri gelmelerini neyin sağlayacağını anlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.